?>

Biyografim

o.s.2png

1961 yılında İstanbul’da doğdum. İlk ve ortaokulu Ankara’da bitirdikten sonra, Kuleli Askeri Lisesine girdim ve bu okuldan 1978 yılında mezun oldum. Hava Harp Okulu’nun sağlık muayenesi ile deneme uçuşlarının yanısıra, Üniversite Seçme Sınavları sonucu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına askeri öğrenci olarak bu okula kaydoldum. Bir yıl sonra tekrar Üniversite Seçme Sınavlarına katılarak İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandım ve ikinci sınıftan yatay geçiş yaptım. 1983 yılında Genelkurmay Başkanlığının emirleriyle GATA Askeri Tıp Fakültesine gelerek intörnlük eğitimimi tamamladım ve 1984 yılında mezun oldum.

GATA’da bir yıl süren stajyer teğmenlik devresini izleyerek, 1985’te Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’na Sağlık Amiri olarak atandım. Kıta hizmetimi burada tamamladım ve 1988’de İç Hastalıkları ihtisasını kazandım. GATA İç Hastalıkları Kliniğinde yaptığım uzmanlık eğitiminden sonra, Ocak.1993’te İç Hastalıkları Uzmanı olarak Eskişehir Hava Hastanesine atandım. Burada sekiz ay çalıştıktan sonra, 1993-1995 yılları arasında GATA Allerjik Hastalıklar Bilim Dalı Başkanlığında yandal ihtisası yaptım. Aynı klinikte Allerji Uzmanı olarak iki yıl görev yaptıktan sonra Ekim 1997’de Amerika Birleşik Devletleri Tennessee Üniversitesi Tıp Fakültesi Allerji ve İmmunoloji Bilim Dalına staj-tahsil eğitimi için gönderildim. Klinik ve araştırma görevlisi olarak bir yıl süren çalışmaları izleyerek yurda döndüm. 09 Kasım 2000 tarihinde doçent oldum. 29 Aralık 2009 tarihinde profesörlüğe yükseltildim. 2008-2015 arasında GATA İmmunoloji ve Allerji Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptım. Halen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi İmmunoloji ve Allerji Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktayım.

Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmunoloji Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği, American Academy of Allergy, Asthma and Immunology, American College of Allergy Asthma, and Immunology ve European Academy of Allergology and Clinical Immunology kuruluşları ile Beşiktaş Jimnastik Klübüne üyeyim.

Diş Hekimi Tülay ŞENER’le evliyim ve Dr. Ayşe Ece ŞENER’in babasıyım. Çok iyi derecede İngilizce biliyorum.